KİTAP ÖNERİLERİ

 • Kürk Mantolu Madonna – Sabahattin Ali

  Ah Raif Efendi! Gözlerim dolu dolu okudum seni. Hem umudu hem çaresizliği hissettirdin.
  Genel olarak; aşk, yalnızlık konuları ağır bassa da, bir insanın içinde yaşadığı topluma yabancılaşması ve yalnızlaşarak kendi kabuğuna çekilmesi betimlenmiştir.

  “Tesadüf seni önüme çıkarmasaydı, gene aynı şekilde, fakat her şeyden habersiz, yaşayıp gidecektim. Sen bana, dünyada başka türlü bir hayatın da mevcut olduğunu, benim bir de ruhum bulunduğunu öğrettin.“
 • Dinler Tarihi – Baki Adam

  Yahudilik, Hıristiyanlık, İslam, Mecusilik, Maniheizm, Sabiilik, Hinduizm, Budizm, Caynizm, Sihizm, Konfüçyanizm, Taoizm, Şintoizm, Geleneksel Türk Dini, Anadolu, Mısır ve Mezopotamya dinleri tarihsel gelişimini, inanç ve ibadetlerini, mezhep ve kutsal metinleri anlatılmıştır.
 • Ana Tanrıçadan Mevlâna’ya – Ali Canip Olgunlu

  İnsanlık tarihinin başlangıcından, günümüze uzanan tarihsel süreci; mitleriyle beraber geniş yelpazede, detaylı anlatımıyla elimizin altında olacak önemli bir kaynak kitap olduğunu düşünüyorum.
 • Türklerin Tarihi I-II – İlber Ortaylı

  Anadolu’nun bozkırlarından Avrupa’nın içlerine, İlber Ortaylı’nın satırları arasında dolaşmak isteyen her yaştan okurun zevkle okuyacağı bir başucu kitabı.

  Büyük bir mirasa, güçlü bir yapılanmaya ve tarihî bir zenginliğe sahip bir milletin, Türklerin adının nereden geldiği ve bu coğrafyaya ne zamandan beri “Türkiye” dendiği tartışmalarının tüm detayları…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: